جهت اعزام کارشناس تماس بگیرید
چرا لوله فاضلاب می گیرد؟ - لوله بازکنی پارسی

چرا لوله فاضلاب می گیرد؟ – 09104822894

Views: 0

معمولاً جواب این سوال که چرا لوله فاصلاب می گیرد؟ عواملی مانند افتادن اشیا در چاه، انداختن دستمال توالت، زباله های جامد شده و لوله های نامناسب فاضلاب است. در 90 درصد مواقع، زباله های وارد شده به فاضلاب از ورودی، علت بالا آمدن آب چاه در آشپزخانه، حمام، حیاط و غیره است. در این مقاله لوله بازکنی پارسی سعی بر آن دارد تا به بررسی علل ترکیدن لوله و گرفتگی لوله های فاضلاب و توالت بپردازیم.

9 دلیل گرفتگی لوله های فاضلاب توالت، آشپزخانه و…

در موراد زیر سعی کرده ایم این موضوع که چرا لوله فاضلاب می گیرد را توضیح دهیم تا وقتی به مشکل برخوردید بتوانید به کارشناسان اطلاع دهید یا راه حل رفع آن را بیابید. اگرچه این کار تخصصی است ولی با مطالعه موارد می توانید راه های جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب را هم بفهمید.

1)     انسداد فاضلاب پس از تعمیر و نگهداری ساختمان

گاهی اوقات ساخت و ساز ساختمان یا تعمیرات در محل لوله های فاضلاب باعث ریزش نخاله های ساختمانی، خوردگی بلوک های سیمانی و … به داخل چاه و گرفتگی و در نهایت خاموش شدن لوله های فاضلاب می شود. خوبه قبل از شروع تعمیرات و کارهای ساختمانی در ساختمان یادتان باشد که چاه فاضلاب را با روکش ببندید تا لوله ها با سیمان گرفتگی نکنند.

در صورتی که در مراحل بازسازی ساختمان مشاهده کردید که لوله های فاضلاب ساختمان توسط سیمان مسدود شده است می توانید به مقاله لوله بازکنی در وحدت اسلامی مراجعه کنید و آن را به دقت مطالعه نمایید.

2)     پرتاب دستمال توالت باعث برگشت آب فاضلاب می شود

بسیاری از افراد پس از استفاده از توالت از دستمال توالت استفاده می کنند و گاهی کاغذ را در چاه به پایین می اندازند. بعد از مدتی همین مشکل باعث شد که دستمال توالت در چاه جمع شود و باعث گرفتگی لوله های فاضلاب توالت شود.

چرا لوله فاضلاب می گیرد؟ - لوله بازکنی پارسی

3)     توالت را با دستمال کاغذی باز کنید

در این صورت پس از تشخیص گرفتگی در خط فاضلاب باید از اسید برای باز کردن خط و یا فنر بازکن برای رفع مشکل استفاده کنید. البته اگر این دستمال ها در ابتدای لوله جمع شوند، می توانید از چوب برای شکستن آن استفاده کنید.

نادیده گرفتن این موضوع در طول زمان می‌تواند گرفتگی دستمال توالت را بسیار دشوار کند و رفع آن زمان زیادی طول بکشد. برای رفع این مشکل به کمک یک لوله کش ماهر نیاز دارید. در شرق تهران متخصصین لوله کشی 24 ساعته در خدمت شما هستند.

4)     صدای قل قل فاصلاب و گرفتگی به علت افتادن اجسام به داخل چاه

گاهی اوقات چیزهایی که در جیب ماست مانند کیف، موبایل و غیره ممکن است در چاه بیفتند. این مشکل پس از گیر افتادن در آن می تواند باعث گرفتگی چاه فاضلاب و سرریز شدن چاه های آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و یا جاهای دیگر شود.

بهترین راه این است که وسایل اضافی را قبل از ورود به توالت بردارید. مجبور بودیم گوشی‌هایمان را در جیب‌های پیراهن یا ژاکت بگذاریم یا اصلاً آنها را داخل توالت نبریم. زیرا گاهی اوقات علت گرفتگی لوله فاضلاب و یا پسرفت لوله فاضلاب توالت فرنگی تنها با تخریب توالت فرنگی و بازکردن چاه فاضلاب قابل حل است.

افتادن گوشی در لوله فاضلاب علت گرفتگی مجرای فاضلاب است، بنابراین قبل از رفتن به دستشویی وسایل اضافی مخصوصا گوشی خود را بردارید. اگر به کمک نیاز داشتید مقاله لوله بازکنی شهرک نفت را مطالعه کنید.

5)     برگشت آب از لوله های فاضلاب به دلیل تجمع زباله و سخت شدن

استفاده مداوم و بدون وقفه از مخزن فلاش یا عدم ریختن آب در چاه تخلیه می تواند باعث انباشته شدن ضایعات به مرور زمان و ته نشین شدن و سفت شدن آنها به مرور زمان شود و باعث مسدود شدن فاضلاب یا برگشت آب در زهکشی توالت شود. راه جلوگیری از این مشکل استفاده از آبکش مخزن پس از تمیز کردن است.

اگر این نوع انسداد فاضلاب رخ دهد، راه حل این است که اسید بریزید، لوله های چاه را باز کنید و آب فراوان بریزید تا اسید کار خود را انجام دهد. برای این کار می توانید اسید لوله باز را از یک فروشگاه سخت افزاری خریداری کنید. با این حال، قبل از خرید، به فروشنده بگویید اسید را برای چه چیزی می‌خواهید، تا بتوانید با تهیه اسید رفع گرفتگی لوله، گرفتگی خطوط فاضلاب را برطرف کنید.

هنگام استفاده از اسید لوله باز مراقب باشید زیرا چکه کردن یا پاشیدن اسید روی پوست می تواند فاجعه جبران ناپذیری ایجاد کند.

6)     علل گرفتگی لوله های فاضلاب آشپزخانه با گریس

روزانه تعداد زیادی ظروف در سینک ظرفشویی شسته می شوند، یعنی چربی زیادی وارد لوله های تخلیه می شود. تکرار این کار باعث تجمع چربی می شود، زیرا گریس چسبنده است و به آبکش می چسبد.

در ضمن زمانی که زباله وارد لوله فاضلاب می شود به چربی چسبیده و باعث مسدود شدن لوله فاضلاب آشپزخانه و برگشت آب از لوله فاضلاب و در نهایت بالا آمدن آب چاه آشپزخانه می شود.

7)     ریشه های درختان به چاه توالت هجوم می آورند

گاهی اوقات خطوط فاضلاب واقع در زیر حیاط خانه یا ساختمان با رسیدن ریشه درختان به چاه مسدود می شود. در این صورت نه اسید و نه پمپ بازکن مسدود شدن خط فاضلاب را التیام نمی بخشد. در این مرحله باید از فنرهای مخصوص و قوی با سر فنر استفاده کرد و این کار معمولاً توسط یک لوله برش ماهر و یک فرد ماهر در علامت گذاری محل در نازل ونک انجام می شود.

چرا لوله فاضلاب می گیرد؟ - لوله بازکنی پارسی

8)     خطوط لوله معیوب و ناقص یکی از دلایل مسدود شدن خطوط لوله فاضلاب است

لوله های فاضلاب گاهی دارای طرح لوله های غیر استاندارد هستند. همچنین گاهی اوقات لوله‌کشی انتخاب شده برای عملکرد آن مناسب نیست، مثلاً لوله‌کشی توالت‌های عمومی باید ضخیم‌تر باشد. رعایت نکردن این نکات باعث گرفتگی لوله های فاضلاب در آشپزخانه، حمام و … می شود که در صورت وقوع، لوله های فاضلاب ساختمان باید تعویض شوند.

  • گاهی پیش می آید که لوله فاضلاب به درستی نصب نشده و جایی زیر خاک نشتی پیدا می کند؛ این امر باعث می شود که ریشه درخت به سمت لوله کشیده شود و در نهایت ریشه ها به داخل لوله فاضلاب نفوذ کنند و به همین دلیل چاه توالت مسدود می شود.

در این صورت همچنان باید از فنر چاه بازکن، لوله بازکن برقی، پمپ کمپرسور هوا و … استفاده کنید که اگر این مشکل خیلی شدید است باید محل ریشه درخت را در چاه توالت مشخص کنید.

9)     تجمع مو و کرک روی فرش منجر به مسدود شدن لوله فاضلاب می شود

اغلب، گرفتگی زهکشی یا لوله فاضلاب به دلیل تجمع مو و پرز در فرش ایجاد می شود. بسیاری از افراد پرز و مو را به چاه یا فاضلاب حمام یا پس از شانه کردن موهای خود و تمیز کردن محیط می اندازند. با گذشت زمان، تجمع این موارد می تواند منجر به گرفتگی شدید لوله ها شود.

برای حل این مشکل به تنهایی نمی توانید این کار را انجام دهید، بلکه باید از یک لوله کش ماهر کمک بگیرید که بتواند با تجهیزات پیشرفته خود حل این مشکل را تضمین کند. از طریق تماس با لوله بازکنی پارسی در کمتر از چند دقیقه می توانید ماهرترین و مطمئن ترین پرسنل را بیابید. همچنین می توانید مستقیماً با این افراد تماس بگیرید و درخواست خود را با آنها ثبت کنید.

تشخیص علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه و سایر لوله ها با لوله بازکنی پارسی

هر علت گرفتگی خطوط فاضلاب راه حل مناسبی دارد. اما نکته اینجاست که می توانیم با رعایت نکات ساده از این علل جلوگیری کنیم. بدیهی است که هزینه نگهداری بسیار کمتر از هزینه افتتاحیه است. با این حساب وقتی مشکل فاضلاب دارید نگران نباشید می توانید با مطالعه مقالات مختلف سایت پاسخ گرفتگی لوله های فاضلاب، حمام، سینک و … را دریافت کنید. همچنین از طریق تماس با 09104822894 و دریافت مشاوره از کارشناسان ما می توانید مشکلات خود را حل کنید.

ارسال یک نظر

شماره تماس