جهت اعزام کارشناس تماس بگیرید

فنر لوله بازکنی داراباد چیست و چگونه کار میکند؟

Views: 0

ماهیت لوله فنر هیدرولیک ابزار مهمی است که عموماً برای تمیز کردن بخش‌هایی از سیستم لوله ‌کشی تا طول حدود 8 متر (25 پایه) و باز کردن و تخلیه لوله‌های منیج طراحی شده است. نحوه کار فنر لوله بازکنی به این صورت است که یک رشته اسانس که حالت فنر دارد در طول فنر با نیروی مکانیکی ایجاد شده توسط موتور مته باعث لرزش می شود و سر فنر که حالت چرخشی دارد باعث حرکت به سمت جلو می شود. لوله بازکنی داراباد در مسیر تبدیل به لوله می شود و به باز کردن لوله های درزدار مسدود شده توسط اشیاء رنگارنگ کمک می کند.

فنر طبیعت لوله دارای انعطاف پذیری بالایی است

جنس آن از شمشیر و به قدری نازک است که می تواند به راحتی از موانع ایجاد شده در لوله عبور کرده و آنها را از بین ببرد یا به چاه درز بکشد، البته برخی از سازندگان از فنر استفاده می کنند. لوله باز کردن را توصیه نکنید زیرا ممکن است پوسته های سرامیکی را به خصوص در توالت ها و آشپزخانه ها خراش دهند. بلکه می توان از صافی مخصوص (نتیجه باز شدن لوله) استفاده کرد.

انواع فنر های لوله بازکنی در ادامه ذکر شده است:

فنر لوله بازکنی خانگی:

این فنرها که به فنرهای لوله بازکن خانگی معروف هستند از فنر شمشیری قوی به طول 3 تا 4 متر و دسته کچ برای ایجاد چرخش و ارتعاش به صورت دستی ساخته می شوند و به طور کلی نوک خود را به شکل قلاب در می آورند و می توانند قابل تعویض نیست از این دستگاه می‌توان برای رفع گرفتگی لوله‌های گومورا و سرویس‌های بهداشتی که در فواصل زمانی کوتاه در خانه دچار گرفتگی می‌شوند، استفاده کرد و اراده خوبی برای نتیجه رفع گرفتگی لوله‌های خانه است. فنر طبیعت لوله دست ساز لوله بازکنی داراباد است.

فنر لوله بازکنی با دستگاه مخصوص:

با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش بایاس رنگارنگ، دستگاه لوله بازکنی هیدرولیک نیز وارد درخواست شد و بازکردن گرفتگی لوله بازکنی داراباد راحت تر و سریعتر انجام شد. این وسیله مهم با موتور دوار قوی نیروی لازم برای چرخش و حرکت فنرهای سنگین و بلند را قادر می سازد و فنر نیروی لازم را برای بازکردن انسدادها به موانع و ضایعات باقی مانده در لوله اعمال می کند.

مزایا و معایب استفاده از فنر لوله بازکنی:

مزایای بایاس طبیعت لوله فنری شاید زیاد دیده نشود، اما هزینه نسبتا پایین نسبت به سایر بازکن ها و خلأ آن و امکان استفاده از آن در مکان های مختلف، امکان سوراخ شدن طول لوله در فواصل طولانی، و سرعت عمل بالای آن در رفع گرفتگی ها. لوله و عدم نیاز به تخریب راهرو خانه برای رسیدن به انسداد و تاسیسات و مزایای متعددی که این دستگاه ارائه می دهد از جمله مزایای آن است.

اما از طرفی گناهانی دارد که باید مورد توجه افراد متخصص لوله بازکنی باشد. برای مثال بهتر است تا عمق لوله تا حدود 8 متر برسد تا اثر فنر در طول های بیشتر کاهش نیابد و خطر گیر کردن فنر در لوله کاهش یابد.

لوله بازکنی داراباد تهران:

همچنین پیچیدن نخ فنری در قسمت پایین ممکن است باعث ایجاد خراش روی پوسته های سرامیکی شود، بنابراین باید مراقب باشید تا حد امکان از آن در مکان های شیک و مجلل استفاده نکنید تا به نما و لباس آن آسیبی وارد نشود. توصیه می شود دستشویی را باز کنید. از کمپرسور هوا نیز استفاده کنید.

همچنین پیچیدن نخ فنری در قسمت پایین ممکن است باعث ایجاد خراش روی پوسته های سرامیکی شود، بنابراین باید مراقب باشید تا حد امکان از آن در مکان های شیک و مجلل استفاده نکنید تا به نما و لباس آن آسیبی وارد نشود. توصیه می شود دستشویی را باز کنید. از کمپرسور هوا نیز استفاده کنید.

روش کار با دستگاه لوله باز کن به چه صورت است؟

سیستم کار با این بایاس واقعاً ساده است و برای شروع لوله بازکنی با دستگاه لوله بازکنی ابتدا باید دستگاه لوله بازکنی را به برق وصل کنید (برخی بایاس های بزرگ نیاز به برق 3 فاز دارند). همچنین بسته به نظر گرفتگی لوله، فنر هد خواسته شده را به سر فنر دستگاه لوله بازکنی وصل می کنید و همچنین از اتصال فنر به سر دستگاه هیدرولیک و فنر لوله اطمینان می دهم. دستگاه بازکن به آرامی از محفظه فنر مخصوص دستگاه لوله خارج می شود. طبیعت قرار می گیرد، آن را بیرون می آوریم و تا حد امکان وارد لوله درزدار گرفتگی می شویم.

چاه بازکنی محله داراباد تهران:

قبل از هر اقدامی باید با انجام تست های رنگارنگ محل دقیق گرفتگی لوله مشخص شود، در غیر این صورت با فنر زدن بی وقفه ممکن است. لوله بازکنی داراباد ضایعات گیر کرده در لوله به سمت درست هدایت نشوند و کار بدتر از آنچه هست پیش بیاید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم افرادی که برای این کار انتخاب می کنید در زمینه تشخیص گرفتگی لوله و بازکردن لوله درز، موکسی و تجربه داشته باشند.

ارسال یک نظر

شماره تماس