جهت اعزام کارشناس تماس بگیرید

لوله بازکنی شهرک خزایی

Views: 157

یکی از حرفه های تخصصی که با زندگی روزمره ما انسانها سرو کار دارد و در مواقع برخورد مشکل با ان به دنبال راهکار مناسب و همچنین قیمت به صرفه و با سابقه میگردیم لوله بازکنی است. که لوله بازکنی پارسی این مشکل را رفع کرده است.

 و خدمات شایانی در استان تهران در زمینه لوله بازکنی شهرک خزایی ارایه داده است.

تاریخچه لوله کشی و لوله بازکنی

2.4 لوله های بدون درز اختراع فرآیند سوراخ‌کاری متقاطع توسط برادران مانیسمن در پایان قرن نوزدهم نقطه عطفی در توسعه و استقرار تولید لوله‌های بدون درز بوده است. لوله بدون درز از سوراخ کردن یک میله فولادی جامد، در دمای بالا، با سنبه برای تولید لوله ای بدون جوش درز تشکیل می شود. شکل 2.17 مفهوم اساسی فرآیند تولید لوله بدون درز را نشان می دهد (بلمان و کومرلینگ، 1993). این فرآیند با یک میله یا میله فولادی جامد به نام “بیلت” شروع می شود که در دمای بالا گرم می شود. شمش جامد و تقریباً مذاب در مجموعه ای از رول های بشکه ای شکل چرخان وارد می شود، همانطور که در شکل 2.17 نشان داده شده است. شمش داغ نیز می چرخد ​​و یک دستگاه سوراخ کننده به شمش نفوذ می کند و استوانه توخالی را تشکیل می دهد. انواع مختلفی از این فرآیند تولید وجود دارد. پس از تشکیل لوله، برای همگن شدن خواص مکانیکی آن و برای بهبود چقرمگی و استحکام آن، نرمال یا کوئنچ و تمپر می شود (Q&T). در نهایت، لوله هیدروتست شده، پوشش داده می شود (در صورت لزوم) و به محل ساخت و ساز ارسال می شود.

 روش های لوله بازکنی

روش های لوله گذاری لوله خط برای نفت و سایر مایعات قابل احتراق، گاز طبیعی و سایر رسانه های گازی لوله های Mannesmann Line Pipe را می توان با استفاده از روش های مختلفی گذاشت. بسته به روش، از مواد و پوشش هایی استفاده می کنیم که مقاومت در برابر شکست و استحکام برشی لازم را داشته باشند.

مناسب برای تمام قطرهای لوله، لوله گذاری در ترانشه باز رایج ترین روش است.
برای شروع، یک ترانشه در طول مسیر خط لوله برنامه ریزی شده حفاری می شود. اگر خاک درجا بستر لوله مناسبی را ارائه ندهد، ترانشه عمیق و بستر می شود. سپس لوله ها را می توان به عنوان یک رشته لوله جوش داده شده در ترانشه پایین آورد.
شخم زدن یک تکنیک به ویژه سازگار با محیط زیست است که بسته به نوع خاک، طول رشته لوله و نیروی کششی درگیر می تواند برای لوله های تا DN 600 استفاده شود. با استفاده از وینچ طناب فولادی، یک تراکتور مخصوص، گاوآهن لوله کش را از میان خاک می کشد. سهمی که با سطح لوله گذاری تنظیم می شود، یک شیار را در خاک شخم می زند که از طریق آن رشته لوله به داخل کشیده می شود. خاک جابجا شده بلافاصله روی رشته لوله رسوب می کند. این باعث می شود که روند به ویژه سریع شود، در حالی که تاثیر آن بر زمین را به حداقل مطلق کاهش می دهد

تکنیک حفاری شهرک خزایی

در ادامه به تکنیک های حفاری در لوله کشی میپردازیم.

تکنیک حفاری فلاش :

افقی در ساخت خطوط لوله بدون ترانشه استفاده می شود و به ویژه برای لوله گذاری در مناطق شهری متراکم یا برای عبور از زیر آب یا ساختمان ها مناسب است. سوراخ پیلوت در امتداد یک خط منحنی دو یا سه بعدی بین نقطه ورود (در جلوی مته) و یک نقطه خروج (در طرف مقابل مانعی که باید از زیر آن عبور کرد) حفر می شود. خاک درجا توسط یک سر مته در انتهای جلوی رشته مته شل می شود. در مرحله دوم در حفاری افقی کنترل شده، سوراخ پایلوت باز می شود. در نهایت، رشته لوله از نقطه خروجی به داخل گمانه عریض کشیده می شود.

لوله گذاری فراساحلی:

روی بستر دریا چالش های خاص خود را به خصوص در آب های بسیار عمیق ایجاد می کند. سه روش خود را تثبیت کرده اند: S-Lay، J-Lay و R-Lay.

فرآیند J-lay :

به ویژه برای لوله گذاری در آب بسیار عمیق مناسب است. در این فرآیند از یک مخزن لوله گذاری با یک برج استفاده می شود که در آن تک تک لوله ها به یک رشته جوش داده می شوند و سپس آزمایش و پوشش میدانی انجام می شود. در یک موقعیت نزدیک به عمودی، رشته تمام شده در آب پایین می آید، در حالی که کشتی با سرعت آهسته به جلو حرکت می کند. شکل J مشخصه هنگام قرار گرفتن رشته لوله ایجاد می شود که از یک منحنی 90 درجه از یک موقعیت عمودی تا موقعیت انتهایی افقی در بستر دریا پیروی می کند.

فرآیند S-lay :

برای لوله گذاری در عمق کم تا متوسط ​​آب استفاده می شود. لوله ها روی یک ظرف لوله گذاری به هم جوش داده می شوند و پس از آن بازرسی نهایی در قالب آزمایش اشعه ایکس و پوشش میدانی نواحی اتصال انجام می شود. سپس رشته لوله از قسمت انتهایی رگ خارج می شود و از طریق نیش به داخل آب فرو می رود. شکل S که برای این فرآیند نامیده می‌شود، زمانی شکل می‌گیرد که لوله بیشتری به رشته جوش داده می‌شود و از ظرف خارج می‌شود. بین خط جوش افقی روی کشتی و کف دریا، بخش لوله شناور در آب از منحنی پیروی می کند که با یک تابع سیگموئید ریاضی قابل مقایسه است.

فرآیند R-lay :

یا Reel lay، خط لوله روی کشتی جوش داده نمی‌شود، بلکه در خشکی جوش داده می‌شود و سپس روی یک قرقره روی کشتی پیچیده می‌شود. مزیت تعیین کننده این روش این است که لوله ها در خشکی و بنابراین مستقل از تأثیرات محیطی دریایی به هم متصل می شوند و تولید خط لوله و لوله گذاری می تواند به طور جداگانه انجام شود. این بدان معناست که وقتی کشتی یک رشته خط لوله گذاشته است، می تواند در حالی که هنوز در دریا است، با یک حلقه لوله جدید عرضه شود. در مقایسه با فرآیندهای J-lay و S-lay، پنجره زمانی واقعی برای تخمگذار لوله می تواند به طور قابل توجهی برای صرفه جویی در هزینه اضافی کاهش یابد. با این حال، این مزیت به قیمت بارهای مکانیکی بالا بر روی لوله‌ها است که در حین چرخاندن ریسمان بر روی قرقره و خارج شدن آن ایجاد می‌شود. با توجه به الزامات بالا، این فرآیند لوله گذاری در حال حاضر فقط برای قطر لوله های کوچک تا متوسط ​​استفاده می شود.

روند فرایند تولید لوله درلوله بازکنی شهرک خزایی

روند فرآیند تولید لوله و اقدامات آزمایشی برای اطمینان از مقاومت در برابر HAC پس از ساخت لوله مهم است. تنش پسماند میکروسکوپی ایجاد شده در سطح داخلی لوله از شکل‌گیری و جوشکاری، حساسیت به SOHIC و SSC را افزایش می‌دهد. برای جلوگیری از وقوع خرابی‌های بعدی ناشی از HAC، فرآیند تولید انواع لوله‌های API 5L در زیر بررسی می‌شود تا نگرانی‌های مربوط به حساسیت لوله به HAC را برطرف کند: • جوش مقاوم الکتریکی (ERW) از سیم پیچ ساخته می شود. افزایش سختی قابل توجه به دلیل سرعت سرد شدن سریع درز ERW می تواند در نتیجه فرآیند ساخت سریع و نقص احتمالی بخاری القایی مواجه شود. ریزساختار سخت عامل اصلی برای شروع SSC خواهد بود.

خدمات لوله بازکنی خود را به ما بسپارید

 شرکت لوله بازکنی پارسی  این افتخار را دارد که در جهت رفع مشکلات مربوط به گرفتگی لوله ها و فاضلاب همه واحدهای ساختمانی از جمله خانه ها ،شرکت ها ،رستوران ها و مجتمع ها تمامی خدمات فنر زنی لوله فاضلای ئ تخلیه چاه را طی بستن قرارداد تضمینی برای شما عزیزان ارایه دهد .

ارسال یک نظر

شماره تماس