جهت اعزام کارشناس تماس بگیرید
علت گرفتن لوله فاضلاب - لوله بازکنی پارسی

8 علت گرفتگی لوله فاضلاب خانه که نمی دانید! – لوله بازکنی پارسی

Views: 3

معمولا علت انسداد لوله فاضلاب عواملی مانند انداختن اشیا به داخل چاه، افتادن دستمال توالت، انجماد زباله ها، لوله های نامناسب فاضلاب و … می باشد. در 90 درصد مواقع زباله هایی که از راه ورودی وارد لوله فاضلاب می شود باعث بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه، حمام، حیاط و … می شود.

در این مقاله از سایت لوله بازکنی پارسی سعی داریم علت گرفتگی لوله فاضلاب و زود پر شدن چاه فاضلاب را مورد بررسی قرار دهیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و در پایان نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

مهمترین دلایل گرفتن لوله های فاضلاب چیست؟

  1. انسداد فاضلاب پس از تعمیر ساختمان

گاهی اوقات احداث یا تعمیر تاسیسات در محوطه لوله های فاضلاب موجب می شود نخاله های ساختمانی و قطعات فرسایش سیمان و … به داخل چاه بیفتد و باعث مسدود شدن و در نهایت گرفتن لوله فاضلاب شود.

فراموش نکنید که قبل از شروع تعمیرات و کارهای ساختمانی در ساختمان، چاه فاضلاب را با روکش ببندید تا لوله با سیمان مسدود نشود.

اگر در حین بازسازی ساختمان متوجه شدید لوله فاضلاب ساختمان با سیمان مسدود شده است، می توانید با مراجعه به وبسایت ما و یا وارد کردن عبارت لوله بازکنی در فاطمی و یا هر نقطه از تهران درخواست لوله بازکن دهید. در ادامه دلایل محکم تری برای علت گرفتگی لوله فاضلاب ذکر خواهیم کرد.

  1. دور انداختن دستمال توالت باعث می شود آب از لوله ها بالا بزند

بسیاری از افراد پس از استفاده بیرون آمدن از دستشویی دستمال توالت خود را در داخل چاه فضلاب می اندازند. انجام این کار نه تنها باعث به وجود میکروب ها  و همچنین جمع آوری حشرات موذی می شود بلکه این امکان وجود دارد که آب در انتهای لوله فاضلاب جمع شود. با جمع شدن آب فراوان در جاه بست توالت موجب بالا زدگی چاه فاضلاب خواهد شد و بدون شک آسیب بسیار بزرگی را به زیر ساخت لوله های خانه ما وارد خواهد ساخت.

علت گرفتن لوله فاضلاب - لوله بازکنی پارسی

علت گرفتن لوله فاضلاب – لوله بازکنی پارسی

  1. علت گرفتگی لوله فاضلاب به دلیل افتادن اجسام در چاه

گاهی اوقات چیزهایی که در جیبمان داریم مانند کیف، تلفن همراه و… ممکن است در چاه توالت بیفتند. این مشکل پس از گیرکردن در آن باعث انسداد چاه فاضلاب و آبگرفتگی چاه آشپزخانه، سرویس بهداشتی یا جاهای دیگر می شود.

مناسب ترین راه پیش روی شما این است که وسایل خود را قبل از وارد شدن به توالت برداریم. تلفن همراه را باید در جیب پیراهن یا ژاکت بگذاریم یا اصلا آن را داخل توالت نگذاریم.

زیرا گاهی علت انسداد لوله تخلیه و یا علت برگشت آب از لوله تخلیه توالت فرنگی تنها با تخریب توالت فرنگی و بازکردن چاه تخلیه قابل حل است. در صورت بروز این مشکل در منزل یا ساختمان خود می توانید در اولین فرصت با لوله بازکنی پارسی تماس برقرار کنید.

  1. برگشت آب از لوله فاضلاب به دلیل تجمع و انجماد زباله

عدم استفاده متناوب و مداوم از مخزن تخلیه یا نریختن آب به داخل زهکش باعث ته نشین شدن ضایعات به مرور زمان و سفت شدن آن ها می شود و باعث مسدود شدن یا برگشت آب از لوله تخلیه توالت می شود. راه جلوگیری از این مشکل استفاده از آبکش مخزن پس از شستشو است.

اگر این نوع انسداد لوله تخلیه رخ دهد، راه حل این است که اسید را برای باز کردن لوله در چاه بریزید و سپس مقدار زیادی آب در آن بریزید تا اسید بتواند کار خود را انجام دهد. برای این منظور می توانید اسید لوله بازکنی را از فروشگاه های آهن آلات تهیه کنید.

با این حال، قبل از خرید، به فروشنده توضیح دهید که اسید را برای چه چیزی می‌خواهید تا با تهیه اسید انسداد مناسب، گرفتگی فاضلاب را باز کنید. هنگام استفاده از اسید برای باز کردن لوله ها مراقب باشید. زیرا ریختن یا پاشیدن قطرات اسید روی پوست شما فاجعه جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

  1. تجمع بالای چربی در لوله تخلیه آشپزخانه

روزانه بسیاری از ظروف در سینک ظرفشویی شسته می شوند و این بدان معناست که مقدار زیادی روغن و چربی وارد آبکش می شود. از آنجایی که این روغن های دارای چربی بالایی هستند و به لوله تخلیه می چسبد، تکرار این کار باعث تجمع چربی می شود.

در این میان زباله ها هنگام ورود به لوله تخلیه به این چربی ها می چسبند و باعث مسدود شدن لوله تخلیه آشپزخانه و برگشت آب از لوله تخلیه و در نهایت باعث بالا آمدن آب چاه آشپزخانه می شوند.

  1. رشد و یا نفوذ ریشه درختان به لوله های توالت

گاهی اوقات لوله فاضلاب واقع در زیر حیاط خانه یا ساختمان به دلیل نفوذ ریشه درختان به داخل چاه مسدود می شود. در این صورت استفاده از اسید بازکن یا پمپ باعث رفع گرفتگی لوله تخلیه نمی شود. در این زمان باید از فنرهای مخصوص و قوی همراه با سر فنر استفاده کرد که معمولاً درمجموعه ما از این ابزارها استفاده خواهد شد.

علت گرفتن لوله فاضلاب - لوله بازکنی پارسی

علت گرفتن لوله فاضلاب – لوله بازکنی پارسی

توجه داشته باشید که تماس با لوله بازکنی در تهران راه آسانی است. اما اگر ساکن مناطق دیگر تهران هستید، نگران نباشید! فقط نام منطقه خود را در کادر بالای صفحه تایپ کنید.

مثلا اگر در منطقه آزادی تهران هستید در موتور جستجوی گوگل عبارت شماره لوله بازکنی در آزادی تهران – lolebazkoniparsi را وارد کنید تا با کارشناسان ما وارد مذاکره گردید.

  1. لوله کشی خراب و ناقص علت گرفتگی لوله فاضلاب

لوله های فاضلاب گاهی با لوله های غیر استاندارد طراحی می شوند. همچنین، گاهی اوقات لوله های انتخاب شده برای عملکرد آنها مناسب نیستند. به عنوان مثال، لوله های توالت عمومی باید ضخیم تر باشند.

رعایت نکردن این نکات منجر به گرفتگی زهکشی آشپزخانه، سرویس بهداشتی و … می شود و در صورت وقوع، لوله های فاضلاب ساختمان باید تعویض شوند. توجه کنید گاهی پیش می آمد که لوله فاضلاب به طور ناقص نصب می شد و در جایی زیر زمین نشتی داشت.

این امر باعث کشیده شدن ریشه درختان به سمت لوله شده و در نهایت ریشه درخت به لوله فاضلاب نفوذ می کند که عامل گرفتگی چاه توالت می باشد. در این صورت باز هم باید از فنر بازکن چاه، لوله بازکن برقی، پمپ فشار هوا و … استفاده نمایید و سریعا راهی برای حل این موضوع پیدا کنید.

  1. گرفتگی لوله تخلیه به دلیل تجمع مو و پرز روی فرش

معمولاً علت مسدود شدن زهکش یا لوله تخلیه، تجمع مو و پرز در فرش است. بسیاری از افراد پرز و مو را به داخل سینک یا فاضلاب در حمام یا پس از برس زدن موهای خود و پاک کردن محیط می اندازند. به مرور زمان تجمع این موارد باعث گرفتگی شدید لوله می شود.

برای رفع آن، به تنهایی نمی توانید این کار را انجام دهید، بلکه باید از یک لوله بازکنی حرفه کمک بگیرید که می تواند با استفاده از تجهیزات پیشرفته خود این مشکل را به طور قطع حل کند. در کمتر از چند دقیقه می توانید ماهرترین و قابل اعتمادترین افراد را در مجموعه ما پیدا کنید.

نتیجه گیری کلی + خداحافظی

همه علل گرفتگی لوله های فاضلاب راه حل مناسب خود را دارند. اما نکته اصلی این است که با رعایت نکات ساده می توانیم از این علل جلوگیری کنیم. واضح است که هزینه های نگهداری پایین تر از هزینه های لوله بازکنی است.

با در نظر گرفتن این موضوع، در هنگام مشکل فاضلاب هرگز نگران نباشید و با مطالعه مقالات مختلف سایت، پاسخ سوالات خود را در مورد گرفتگی فاضلاب، حمام، سینک و … دریافت کنید. از شما به جهت مطالعه این مقاله با موضوع علت گرفتگی لوله فاضلاب کمال تشکر را داریم.

ارسال یک نظر

شماره تماس