جهت اعزام کارشناس تماس بگیرید

لوله بازکنی

Views: 0

زمانی از لوله بازکنی استفاده میکنیم که مجبور شویم  چاه دسشویی و سینک روشویی و اشزخانه را از اتفاقات ازاردهنده که در حال چرخش است و ایین نمیرود نجا دهیم

عوامل موثر بر قیمت لوله بازکنی

 1. قیمت لوله بازکنی بر اساس متراژ لوله‌
 2. طبق متراز لوله هزینه نهایی میشود که لوله هایی که نیاز به گرفتگی دارد بلندتر باشد هزینه بیشتر میشود.
 3. لوله های ساختمان به دلایل گرفتگی لوله و شدت تشکیل رسوب و افتادن جسم خارجی در چاه وتجمع زباله  باعث گرفتگی میشوددر این مواقع باید برای گرفتگی ان از بهترین روش ها برای باز کردن لوله استفاده کرد.
 4. روش لوله بازکنی فاضلاب

در مواقع مختلف با توجه به شدت مشکل روش لوله بازکنی فاضلاب از دستگاه هوا وفنر زنی پمپ و مواد شیمیایی استفاده می شود.

 1. سختی و پیچیدگی سفارش
 2. حجم کار و میزان زمانبر بودن آن

پس از گذشت مدت طولانی از عمر چاه فاضلاب، چربی‌ها، فضولات و مو، باعث تنگ شدن و ایجاد رسوبات در دیواره و کف چاه می‌شوند. با وجود این اتفاق، هرچقدر هم که چاه ما در یک زمین جذب پذیر ایجاد شده باشد، نفوذ فضولات و آب، راهی غیر ممکن است. فرض کنید عمق چاه شما به حد مطلوب باشد و هرروز مقدار معقولی از فضولات را در خود جذب کند، به طور معمول این چاه‌ها، زمانی که به شب می‌رسند و حجم فعالیت آن‌ها کم میشود، مواد خود را به دل زمین می‌سپارند.

فضولات و اشغال ها به دیواره چاه میچسبند و پس از گذشت سالها ایجاد یک لایه رسوبی سخت و باعث گرفتگی میشود در این مواقع از پمپ های کفکش و مکندخ استفاده میشود این پمپ ها چاه را خالی کرده و با تانکرهای مخصوص نگه داری مواد زاید را در یک مکان مورد تایید دفن میکنند.

طبق نظر لوله بازکن‌ها دلیل گرفتگی لوله‌‌ها، معمولا جمع شدن مو در داخل لوله، داخل سیفون و جرم گرفتن لوله‌‌ها است که مانع عبور آب می‌شود. معمولا این مواد به لوله‌های فاضلاب و سیفون‌‌ها در ساختمان‌‌های قدیمی‌که اغلب از جنس چدن هستند، آسیب رسانده و باعث پوسیدگی و سوراخ شدن لوله‌‌ها می‌شوند. مسلما دلایل زیادی وجود دارد که باعث گرفتگی لوله‌های فاضلاب می‌شود و برای جلوگیری از بروز مشکل باید آنها ردستگاه لوله بازکنی چیست؟

قبل از آنکه دستگاه لوله بازکنی ساخته شود شرکت های لوله بازکنی و دیگر افراد برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب از فنر  به همراه دریل استفاده می‌کردند. یعنی فنر لوله بازکنی را به سر دریل بسته و اقدام به باز کردن گرفتگی لوله می‌نمودند. مشکل این کار در این بود که سرعت دریل زیاد بود و فنر نیز حفاظی نداشت. با حرکت سریع دریل فنر به سرعت دوران می‌کرد و به اطراف برخود می‌کرد. اما با ساخت دستگاه لوله بازکنی این مشکل حل شد. دستگاه لوله بازکنی به راحتی و بدون خطر گرفتگی لوله فاضلاب را باز می‌کند.

گرفتگی‌هایی که علت آنها مواد زائد، مواد خوراکی، مو، چربی و آشغال، مصالح ساختمانی باشد با استفاده از دستگاه لوله بازکنی فنر برقی قابل باز شدن است. فنر برقی فلزی سر مته دار به این دستگاه ها متصل شده و بعد از ورود به لوله فاضلاب، به گرفتگی ها برخورد می کند. در نهایت فنر توسط دستگاه به بیرون هدایت شده و از این طریق لوله باز میشود. یکی از نکات مهم که در طرز کار دستگاه لوله بازکنی باید به آن اشاره شود، تنظیم سرعت چرخش فنر داخل لوله ها است. چرخش بسیار سریع لوله ها باعث برخورد شدید فنر به لوله شده و احتمال ترک و شکستگی آنها را افزایش می دهد.

افواید لوله بازکنی

لوله بازکنی وسیله ای است برای بازکردن گرفتگی های فاضلاب است لوله بازکنی از موتور و فنر تشکیل شده است موتور و فنر برای گرفتگی لوله بازکنی است فنر اعطاف پذیر است و فواید زیادی دارد.

 • بسیار کوچک

از برق شهری میتوان استفاده کرد

بازکردن تمام گرفتگی ها

 • استفاده از سرهای فنر مختلف
 • استفاده از فنرهای طولانی برای لوله های بزرگ

نگهدارنده جمع کننده فنر

سرعت بالا در گرفتگی لوله

 • استفاده شرکتهای مختلف

طرز کار دستگاه لوله بازکنی با فنر

برای شروع باید دستگاه لوله بازکنی را به برق وصل کنیم بعد سر فنر مناسب را وصل میکنیم سپس دستگاه لوله بازکنی فنر را از محفظه مخصوص فنر خارج کرده و وارد لوله فاضلابی که گرفته است میکنیم باید انقدر فنر را داخل لوله فاضلاب کنیم که سر فنر دستگاه به محل لوله فاضلاب که دچار گرفتگی است برسد سپس روشن دستگاه را فشار میدهیم تا موتور دستگاه شروع به حرکت کند و سپس گرفتگی های درو ن لوله را باز کند.

تنها کاری که باید انجام دهیم با دقت فنر دستگاه را به داخل لوله فشار دهید وقتی فنر بیشتر درون لوله فاضلاب برود تمام گرفتگی ها را از بین میبرد سپس خارج شدن فنر از لوله باید مقداری اب درون ان ریخته تا تمام مواد زاید که باعث گرفتگی شده است از بین ببرد همچنین باید از کلیدهای راستگرد و چپگرد دستگاه استفاده کنیم.

طرز کار دستگاه لوله بازکنی با دریل

قدیمی ترین روش بازکردن لوله فاضلاب استفاده از دریل است که بارای استفاده از دریل بایذ مراحل های زیر انجام شود

متناسب با گرفتگی لوله باید فنر را انتخاب کنیم

 • فنر باید خیلی محکم به سر دریل وصل شود
 • سر فنر را درون لوله فاضلاب میکنیم تا تمام گرفتگی ها را از بین ببرد

سپس دریل را با دور کند روشن میکنیم

سپس به دریل سرعت میدهیم تا تمام گرفتگی ها را از بین ببرد

 • سپس سرعت دریل را کم کرده و فنر را در میاوریم.
 • چندین مرتبه این کار را انجام میدهیم تا به طور کامل لوله تخلیه شود

استفاده از محلول شیمیایی لوله بازکنی  .

لوله بازکنی خاصیت اسیدی دارد و محلول شیمیایی برای گرفتگی لوله استفاده میشود که خاصیت اسیدی و خورندگی دارد از این محلول برای باز کردن تمامی گرفتگی ها مثل سینک ظرفشویی دستشویی حمام و….مفید است.برای استفاده از محلول شیمیایی به این صورت است که محلول را داخل لوله فاضلاب میریزیم و نیم ساعت منتظر میمانیم سپس اب را باز میکنیم تا گرفتگی خا را بشورد و با خود ببردلازم به ذکر است محلول ریخته شده به داخل لوله و محل گرفتگی نباید باقی بماند و باید به طور کاامل شسته شود

ارسال یک نظر

شماره تماس