جهت اعزام کارشناس تماس بگیرید

لوله بازکنی دیباجی + روش های آسان رفع گرفتگی لوله ها

Views: 0

گرفتگی سینک ظرفشویی، توالت یا حمام احتمالاً یکی از آن مشکلات دردسرساز است که هر خانواده حداقل یک بار با آن مواجه شده است. زهکشی کند و آب ایستاده نشانه گرفتگی سیستم لوله کشی در خانه شما است. عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد گرفتگی در این سیستم شوند که برخی از آنها سطحی بوده و با راه حل های ساده قابل رفع هستند. با این حال، استفاده از داروهای خانگی موقتی است و باید به دنبال راه حل های تضمین شده باشید. در واقع برای گرفتگی های شدیدتر باید از روش های صنعتی لوله بازکنی دیباجی استفاده کرد که نیاز به مهارت زیادی دارد. کار لوله کشی در دیباجی بر روی هر لوله با تجهیزات دقیق و پیشرفته انجام می شود. کارشناسان لوله بازکنی پارسی با شناسایی محل و نوع گرفتگی سیستم فاضلاب شما را تمیز می کنند.

چه عواملی می تواند باعث انسداد کانال های داخل ساختمان شود؟

لوله بازکن های دیباجی از ترکیب محلول خاصی برای رسوب زدایی سیستم های لوله استفاده می کنند بدون اینکه به لوله ها آسیبی وارد شود. به طور کلی، اکثر لوله های مورد استفاده در ساختمان های مسکونی و تجاری یا فلزی یا پلی اتیلن هستند. آبی که از این لوله ها عبور می کند حاوی مقادیر زیادی مواد معدنی و آهک است که می تواند به مرور زمان رسوبات را در سیستم به جا بگذارد.

تجمع این رسوبات می تواند منجر به گرفتگی لوله ها شود. بنابراین، برای جلوگیری از آسیب بیشتر، باید تا حد امکان رسوب زدایی کنید. از آنجایی که وجود ترکیبات اسیدی در محلول های ضد رسوب می تواند باعث خوردگی لوله شود، باید از مواد حاوی ترکیبات قلیایی استفاده شود. انسداد اجسام فلزی بزرگ، چربی، مو و دستمال کاغذی عوامل دیگری هستند که می توانند منجر به گرفتگی سیستم فاضلاب شوند.

مناطق خدمت رسانی ما در شهر کرج

گوهر دشت – عظیمیه – طالقانی – باغستان – گلشهر – فردیس – محمد شهر – هفت تیر برغان – شاهین ویلا – مهر ویلا

جهانشهر – اندیشه – کیانمهر – چهار باغ – ماهدشت – هشتگرد – نظرآباد – وردآورد – گرمدره – مشکین دشت – شهر قدس

خلج آباد – دهقان ویلا – اشتراکی – حسن آباد – کمالشهر – اختر آباد – حسین آباد – مهر شهر – رزکان نو – شهرک آسمان

شهرک بنفشه – شهرک ناز – شهرک وحدت – شهرک ارم – شهرک منظریه – شهرک پیام – شهرک زراعی – شهرک آب و خاک

مصباح – شهرک فهمیده – شهرک راه آهن – شهرک سپهر – قلمستان – آزادگان – حصارک

سرویس دهی تمام مناطق کرج

سرویس دهی کل کرج

پشتیبانی24ساعته

پاسخگویی 24 ساعته

نیروی متخصص

نیروی متخصص

بهترین قیمت لوله بازکنی پارسی

قیمت مناسب

راه های رفع گرفتگی فاضلاب در دیباجی چیست؟

گرفتگی سیستم فاضلاب می تواند زندگی شما را به طور کامل مختل کند. درمان های خانگی زیادی وجود دارد که می توانید برای تسکین گرفتگی های سطحی ساده استفاده کنید:

 • موارد استفاده از سود سوزآور
 • از پمپ لوله باز استفاده کنید
 • آب جوش را در محل گرفتگی بریزید.
 • از مخلوط نمک و جوش شیرین استفاده کنید.
 • از محلول نمک و سرکه خانگی استفاده کنید.
 • از ترکیب سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.
 • قدرت مکش جاروبرقی را مهار کنید.

یکی از پرکاربردترین روش های لوله بازکنی دیباجی استفاده از محلول شیمیایی جوهر نمک است. این راه حل را می توان از تمام فروشگاه ها خریداری کرد. استفاده از دستکش، عینک و ماسک قبل از باز کردن لوله حاوی جوهر نمک ضروری است و این کار را در محیط بسته انجام ندهید. تنفس جوهر نمک بسیار خطرناک است و می تواند به ریه های شما آسیب برساند. به همین دلیل بهتر است این کار را به تیم حرفه ای لوله بازکنی پارسی بسپارید.

پس از رعایت نکات ایمنی، 4 لیتر آب را با 3 فنجان اسانس نمک مخلوط کرده و داخل لوله بریزید. تقریباً 30 دقیقه صبر کنید تا محلول مواد ایجاد کننده گرفتگی را حل کند. پس از این کار مقداری آب جوش داخل لوله بریزید تا مسیر آن باز شود و مواد شیمیایی موجود در آن پاک شود. توجه داشته باشید که این روش ها برای انسدادهای کوچکتر مناسب هستند، برای موارد گسترده تر باید به روش های صنعتی موثر متوسل شوید.

از فنرهای دستی یا برقی استفاده کنید

یکی از ساده ترین و ارزان ترین راه ها برای باز کردن تخلیه چاه دیباجی استفاده از فنر است که قبلا به صورت دستی انجام می شد. در این روش لوله کش یک فنر به طول چند متر را وارد گرفتگی می کند. فشار فنر مواد مسدود کننده لوله را به حرکت در می آورد و آب دوباره جریان می یابد. اگر در منطقه تهرانسر تهران هستید مقاله لوله بازکنی در تهرانسر را مطالعه نمایید.

 امروزه بیشتر مراکز از فنرهای برقی استفاده می کنند که راحت تر و کارآمدتر هستند. در این حالت فنر وارد ناحیه مسدود شده می شود و موتور دستگاه از نیروی چرخشی وارد شده برای فشار دادن فنر به جلو استفاده می کند. فنرهای برقی مزایای زیادی نسبت به فنرهای دستی دارند که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

 • سری های مختلف دستگاه های جهشی برای انواع انسداد طراحی شده اند.
 • دستگاه های الکتریکی می توانند خیلی سریعتر از فنرهای دستی گرفتگی لوله ها را باز کنند.
 • این دستگاه ها طول فنر بیشتری دارند و همچنین می توانند گرفتگی ها را در عمق بیش از 10 متر برطرف کنند.
 • با وجود تنظیمات فشار و قدرت، فنرهای برقی برای گرفتگی های بسیار شدید نیز مناسب هستند.
 • دستگاه های فنر برقی به کانال کشی به خصوص لوله های ترک خورده و پوسیده آسیبی نمی رسانند.

از کمپرسور هوا برای لوله بازکنی دیباجی استفاده کنید

روش سوم برای رفع گرفتگی سیستم فاضلاب استفاده از دستگاه فشرده سازی هوا است. لوله بازکنی دیباجی با تعیین نوع گرفتگی این روش را انتخاب می کند. ابتدا دستگاه در محل لوله قرار می گیرد و با کمک واشر یا وسایل دیگر مسیر کاملا عایق می شود. عایق کاری برای جلوگیری از خروج هوا از داخل کانال انجام می شود. سپس کارشناسان هوای سیستم فاضلاب را از طریق پمپ به مخزن آب دستگاه می مکند.

پس از مکش تمام هوای لوله، کارشناسان قفل دستگاه را باز می کنند تا هوا بلافاصله تحت فشار بالا تخلیه شود. در این حالت فشار هوا به انسداد برخورد کرده و آن را به سمت چاه زباله هدایت می کند. در نتیجه انسداد با بازکردن مسیر لوله برطرف می شود.

خدمات تخلیه چاه دیباجی به کمک تیم ما

حفر چاه برای زهکشی موثرترین راه برای پاکسازی سیستم فاضلاب است. در بسیاری از موارد علت گرفتگی لوله ها پر شدن چاه فاضلاب ساختمان است. دلیل پر شدن چاه ها به این دلیل است که مواد جامد ذخیره شده در آنها مانند مو، مواد پلاستیکی، غذا و چربی به مرور زمان سفت و فشرده می شوند و لایه ای غیر قابل نفوذ ایجاد می کنند که از نفوذ آب به خاک و ریزش آن جلوگیری می کند. پس از آن، هنگامی که چاه پر می شود، زباله ها در سیستم لوله باقی می مانند و دفع نمی شوند.

اگر سیستم فاضلاب شما گرفتگی دارد، باید با یک شرکت لوله کشی و زهکشی حرفه ای تماس بگیرید. پس از یافتن محل چاه، نیروهای متخصص درب چاه را باز کردند. لوله بازکن دیباجی با استفاده از پمپ لجن کش چاه را از آب خالی می کند و پس از آن نیروی متخصص مگنی شروع به لایروبی چاه می کند.

لایروبی فرآیند حذف زباله های باقی مانده در چاهی است که در طول زمان سخت شده است. پس از اتمام مرحله لایروبی، زمان کف پوش چاه است. مگنی در این مرحله برای از بین بردن لجن و خاک آلوده چاه اساساً مخزن کف چاه را تخریب و خاک چاه را برای جذب کامل آب آماده کرد.

استفاده از رسوب مغناطیسی

همانطور که اشاره کردیم، عوامل مختلفی می توانند باعث گرفتگی خطوط فاضلاب شوند. لوله بازکن دیباگی برای حذف رسوبات داخل سیستم علاوه بر استفاده از محلول قلیایی از روش رسوب زدایی مغناطیسی نیز استفاده می کند. انباشته شدن کلسیم، منیزیم و سایر مواد معدنی در آب در لوله ها باعث سفت شدن و مانع از عبور آب و زباله های خانگی می شود.

دستگاه های رسوب زدایی مغناطیسی شامل یک آهنربای قوی است که با ایجاد میدان مغناطیسی در داخل لوله، کریستال های کلسیم و منیزیم را خنثی می کند. این روش موثر و بی خطر است و می تواند میزان رسوب را تا حد زیادی کاهش دهد. پبشنهاد میکنیم مقاله لوله بازکنی اوین را نیز مطالعه کنید.

بهترین راه برای جلوگیری از گرفتگی فاضلاب

گرفتگی لوله ها اجتناب ناپذیر است و در نهایت با تجمع زباله اتفاق می افتد. با این حال، تعدادی کار وجود دارد که می توانید برای به تاخیر انداختن این اتفاق یا کاهش دفعات آن انجام دهید.

کارشناسان لوله بازکنی دیباجی همیشه به مشتریان توصیه می کنند که برای جلوگیری از گرفتگی سینک ظرفشویی، از ریختن مواد باقی مانده به طور مستقیم در سینک خودداری کنند. این قسمت از لوله ها اغلب به دلیل وجود رسوبات چربی و مواد غذایی مسدود می شود. برای جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب آشپزخانه، قبل از شستن ظروف، باقی مانده مواد غذایی و روغن روی سطح را بردارید.

ریختن آب جوش در فواصل زمانی مختلف باعث از بین رفتن لکه های روغنی که روی دیواره لوله های فاضلاب رسوب کرده است نیز می شود. بقایای مواد غذایی مانند دانه های برنج، برگ های چای و ماکارونی می توانند به سرعت لوله ها را مسدود کرده و جریان آب را کاهش دهند. بهتر است از یک فیلتر برای سینک خود استفاده کنید تا از ریختن این مواد به سیستم فاضلاب جلوگیری کنید. این فیلترها اجازه ورود مواد درشت به لوله ها را نمی دهند و در نتیجه احتمال گرفتگی را کاهش می دهند.

گرفتگی زهکشی حمام یکی از شایع ترین شرایط است و معمولاً به دلیل تجمع مو، شامپو و صابون در لوله ها رخ می دهد. برای به حداقل رساندن این مشکل، لوله کشی دیباجی مشتریان را به استفاده از قیچی یا شبکه فاضلاب تشویق می کند. این توری ها از ورود مواد درشت و مو به سیستم فاضلاب جلوگیری می کند.

باز کردن چاه توالت در دیباجی

یکی از باورهای غلط مردم این است که اگر دستمال کاغذی را داخل سینک بیندازید، در آب حل می شود. اگر این تصور درست نیست به این دلیل است که دستمال از آب خیس شده و حالت خیس شدن آن دارد. این خمیر با مدفوع ترکیب می شود و مخلوط سختی را تشکیل می دهد که در نهایت منجر به یبوست شدید می شود. پس توجه داشته باشید که هرگز مواد جامد را داخل چاه توالت نگذارید و در صورت بروز مشکل با لوله کش دیباجی تماس بگیرید.

متخصصان تخلیه چاه و لوله بازکنی پارسی در خدمت شما

لوله بازکنی و تخلیه چاه دیباجی یک کار تخصصی است که باید توسط نیروهای زبده انجام شود. تخصص در این زمینه ها بسیار مهم است؛ به محض اینکه لوله ها آسیب ببینند، باید هزینه زیادی برای تعمیر یا تعویض آنها صرف کنید. شرکت لوله بازکنی پارسی در تهران واقع شده و دارای بیش از چندین سال سابقه حرفه ای در زمینه حفاری لوله، حفاری و آبگیری چاه می باشد. کارشناسان لوله بازکنی پارسی شما را به صورت تجربی و علمی در زمینه نحوه بازکردن سیستم فاضلاب ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری راهنمایی می کنند.

ارسال یک نظر

شماره تماس